ازمیر را بشناسیم

ازمیر

نگین دریای اژه و خوش‌گذرانی‌هایش را بشناسیم!

izmir

شاید شهرت شهر ازمیر به اندازه ی دیگر شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و … نباشد. ولی باید بدانیم که این شهر دنج، مکانی ایده آل هم برای آرامش و هم برای زندگی می باشد .شهری به دور از هیاهو و دوندگی های روزانه، شهری برای آرامش و شهری برای به در کردن خستگی. ازمیر به معنای واقعی، نگین دریای اژه می باشد و به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی خاص، همواره طرفدارانی دارد. لست سکند در این گزارش سعی می کند تا کارهایی که گردشگران می توانند در این شهر انجام بدهند را معرفی نماید. با ما همراه باشید:

ازمیر کجاست؟

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر می‌باشد. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد. همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. دانشگاههای معتبری در این شهر وجود دارد که از جمله بارزترین آنها می‌توان به دانشگاه صنعتی ازمیر اشاره نمود که رشته‌های فنی و مهندسی در آن تدریس می‌شود. ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه نیز به حساب می‌آید.سراسر جنوب ازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای، آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین همانند شهر تاریخی افس یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای باستانی در دنیا و آبهای معدنی در سواحل چشمه، شهر باستانی ترووا و … همه ساله تعداد کثیری توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب مینماید.

ازمیر

 

سفر به ترکیه

 

مهمترین جاذبه های توریستی ازمیر

۱٫ بازدید از Alsancak

وقتی سایت معتبر تریپ ادوایزر را مرور می کنیم، اولین گزینه ایی که از دید بازدید کنندگان این شهر پیشنهاد می شود، Alsancak می باشد. این مکان در منطقه ی Konak ازمیر واقع شده است و از سواحل جنوبی ازمیر تا خلیج آن کشیده شده است و مکانی است برای نمایش معماری تاریخی و شهری ازمیر. نمای زیبایی از دریا، انواع مغازه ها را می بینید و محلی بکر برای پیاده روی می باشد.

Alsancak

ازمیر

Alsancak

 

۲٫ بازدید از Kordonboyu

اینجا یکی از زیباترین خطوط ساحلی ازمیر می باشد و در مرکز شهر در کنار دریا واقع شده است. کافه ها و رستوران های ساحلی و محلی در کنار فروشگاه های مرتب و گران قیمت با برند های مشهور این مکان، در بین گردشگران طرفداران بی شماری دارد. همچنین باید این نکته را نیز افزود که تجربه خوردن در این رستوران ها که بهترین مکان ازمیر برای این امر می باشد، فراموش نشدنی خواهد بود. در امتداد این خط ساحلی نیز کالسکه هایی وجود دارند که با می توانید از طریق آنها به گردش در این مکان بپردازید.

سفر به ازمیر ترکیه

Kordonboyu

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ازمیر

 

۳- بازدید از شهر تاریخی Ephesus

Ephesus شهری تاریخی در ساحل ایونیا می باشد که سه کیلومتر با شهر سلجوق در ۷۰ کیلومتری ازمیر فاصله دارد. این شهر تاریخی ۱۰ سال قبل از میلاد مسیح توسط یونانی ها ساخته شده است. همچنین افسوس یکی از شهرهای ایونیا در آناتولی باستان بود که امروز ویرانه‌های آن به عنوان مرکز گردشگری و باستان‌شناسی شناخته می شود. جاذبه‌های گردشگری این شهر، همه ساله جهانگردان بسیاری را به این منطقه جذب می‌کند. «افسوس» میزبان یکی از هفت کلیسای آسیا در کتاب “مکاشفه یوحنا” در “عهد جدید” بوده است و شاید انجیل یوحنا در این محل به رشته تحریر درآمده باشد. همچنین بسیاری بر این باورند که “هفت خفتگان افسوس” (در قرآن:أصحاب الکهف) ، که مسیحیان و مسلمانان آنها را مقدس می‌دانند، در این شهر زندگی می‌کردند و در غاری نزدیک به آن، سالهای بسیار به خواب رفته‌اند. کشف بسیاری از اسناد مربوط به مسیحیت و مذاهب پیشین، «افسوس» را در زمره مهم‌ترین بقایای تاریخی قرار داده‌است.

سفر به ازمیر ترکیه

Ephesus

تحصیل در ترکیه

ترکیه

 

به تلگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

به اینستگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp