ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۰ اتحادیه قفقاز(کونیب) تا تاریخ ۲۱/۰۷/۲۰۲۰

تحصیل در ترکیه

تاریخچه :

دانشگاه قفقاز در تیر ماه سال ۱۳۷۱ با قانون شماره۳۸۳۷ تاسیس شد. در آبان ماه سال ۱۳۷۱ با انتصاب ریاست بنیانگذاری شده است.

دانشگاه فعالیت خود را با یک دانشکده آغاز کرده در تاریخ تاسیس با انتقال یک دانشکده فنی حرفه ای از دانشگاه آتاتورک و در یک رشته و با ۲۴۵ دانشجو و ۴۰ نفر هیات علمی شروع به کار کرده است.

امروزه دانشگاه قفقاز در حال پیشرفت سریع می باشد و در موقعیتی قرار دارد که با اعتماد به نفس و امید بیشتر در راه تبدیل شدن به دانشگاه مادر می باشد امروزه دانشگاه قفقاز دارا ی ۵ محوطه جداگانه در شهر کارس می باشد.

دارای ۱۱ دانشکده و ۳ دانشکده فنی و ۹ دانشکده فنی و حرفه ای و ۱ دانشکده هنر و ۳ موسسه تحصیلات تکمیلی و ۱۸ مرکز تحقیقات و در جمع دارای ۴۵ واحد علمی و ۸۷۲ عضو هیات علمی و حدود ۲۰۰۰۰ نفر دانشجو می باشد.

هر ساله در دانشگاه کارس حدود ۴۵۰۰ نفر دانشجو که اکثرا خارج از شهر کارس اقامت دارند در دانشگاه قفقاز ثبت نام میکنند.

با استفاده از تجربیات ملی و بین المللی اعضای هیات علمی مجرب فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی انجام شده ارقام قابل توجهی دارد.

زیر ساخت های مدرن و سرمایه گذاری های فنی مورد نیاز آموزش عالی در حال افزایش است. دانشگاه قفقاز فعالیت های خود را بر اساس اصول و اهداف قانون اساسی و قانون آموزش عالی پایه گذاری می کند.

دانشگاه قفقاز جز مدافعان بی نظیر یکپارچگی کشور و اصول و اصلاحات آتاتورک می باشد

تغذیه,اسکان و خدمات بهداشتی

در همه محوطه های دانشگاه سلف های و غذاخوری های دانشجویی به طور منظم خدمات می دهند دانشجویان علاوه بر خوابگاههای دولتی و خصوصی با اجاره مسکن های دانشجویی امکان اقامت دارند.

علاوه بر اینها ساخت خوابگاه دخترانه متشکل از اتاق های سوئیت ۲۰۰ نفره توسط زن خیر خانم صفیه اریش در محوطه دانشگاه نیز به اتمام رسیده است.

برای اقامت دانشجویان در حال تحصیل در دانشکده ها و دانشکده های فنی واقع در خارج شهر اقدامات لازم برای اسکان دانشجویان به عمل آمده است.

دانشجویان و کارکنان قادر به استفاده از خدمات مراکز بهداشتی و دانشکده پزشکی دانشگاه می باشند

فرصت های بورس تحصیلی

 علاوه بر وام های دولتی و امکانات بورس تحصیلی که به دانشجویان داده می شود به دانشجویانی که وضعیت مالی کافی ندارند توسط بنیاد توسعه کارس و دانشگاه قفقاز در حد امکان بورس تحصیلی داده می شود

 امکانات فن آوری

تمام واحدهای دانشگاه قفقاز با هدف افزایش فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی دانشجویان و محققان در رابطه با رشته تحصیلی شان دارای آزمایشگاهها مجهز می باشد. علاوه بر این در تمام واحدهای دانشگاه سایت های کامپیوتر و شبکه اینترنت می باشد

 فرهنگی و ورزشی,امکانات اجتماعی

برای تشکیل فعالیت های اجتماعی, فرهنگی و ورزشی مانند جلسه های آشنایی و گردشگری و جشن فارغ التحصیلی تمام امکانات ازجمله فراهم کردن وسیله حمل و نقل و فراهم کردن مکان برای تشکیل فعالیت ها به دانشجویان داده می شود.

دانشجویان می توانند از سان های ورزشی فضای بسته  و فضای باز و از پیست اسکی منطقه ساری گامیش بهره مند شوند و به نمایندگی از طرف دانشگاه در مسابقات ملی و بین المللی شرکت کنند.

در دانشگاه قفقاز در شاخه هایی مانند زیست شناسی, طبیعت و زندگی, کوهنوردی, تماشای پرندگان, کتاب, موسیقی, شعر, عکاسی, اندیشه آتاتورک, تئاتر, شطرنج, سینما, اسب سواری, تفکر اجتماعی و انتشار مطبوعات دارای باشگاههای متعددی بوده که بیش از هزار دانشجو به صورت فعال در این باشگاهها مشغول فعالیت می باشند.

 


در فضای مجازی با ما باشید

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp