ثبت نام دانشگاه اژه ترکیه یوس ۲۰۲۰

تحصیل در ترکیه

 


دانشگاه اژه یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه که از اعتبار بالایی در میان سایر دانشگاه های ترکیه برخوردار است دانشگاه اژه ترکیه می ­باشد.

این دانشگاه همانند روستایی دانشگاهی می­ باشد که دارای امکاناتی همچون مهمان خانه، کافه تریا، مرکز خرید و خوابگاه های دانشجویی می باشد، همچنین اتاق های استاندارد دانشجویی که دارای امکانات شخصی دانشجویی همچون حمام خصوصی، تشک، میز، صندلی، تلویزیون و دسترسی به اینترنت است.

این دانشگاه رتبه ۱۳۱ را در میان دانشگاه های قاره­ آسیا به خود اختصاص داده است.

شرایط پذیرش دانشگاه اژه ترکیه ۲۰۲۰

۱- داوطلبان برای ورود به دانشگاههای ترکیه می‌باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه ( دیپلم ) باشند و یا دانش آموز سال آخر تلقی شوند.

۲- داوطلبان ورود به دانشگاههای ترکیه میباید تابعیت خارجی داشته ; یا در صورت وجود دو تابعیتی میتوانند هموطن یکی از کشورهای ترک زبان یا جمهوری ترک نشین قبرس باشند.

۳- افرادی که دارای تابعیت جمهوری ترکیه بوده; ولی دوران تحصیل متوسطه را در جمهوری ترک نشین قبرس به پایان برسانند; به عنوان داوطلب خارجی محسوب میشوند.

۵- افرادی که خارجی بوده ولی به جهت آیین نامه انضباطی از یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزش عالی اخراج شده باشند; نمیتوانند به عنوان دانشجوی خارجی و داوطلب ورود به دانشگاههای ترکیه برشمرده شوند.

۶-داوطلب ابتدا می باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای شرکت در آزمون YÖS همان دانشگاه ثبت نام به عمل بیاورد . ( بعضی از دانشگاهها ، رتبه YÖS دانشگاه دیگری را نیز قبول میکنند)

۷- محدودیتی در انتخاب تعداد دانشگاه برای ثبت نام آزمون YÖS وجود ندارد

۸- به منظور ادامه تحصیل در ترکیه ، برای دانشجویان خارجی ، مرتبط بودن رشته تحصیلی در مدرسه با رشته انتخابی در دانشگاه حائز اهمیت نیست .

۹-هر دانشگاه ، در هر سال تحصیلی ممکن است سهمیه متغیری برای پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشد ( پس در نظر گرفتن این تعداد ، شانس ورود به آن دانشگاه را تغییر میدهد)

۱۰- چنانچه دو دانشجوی خارجی ، با امتیاز یکسان برای رشته یکسان و دانشگاه یکسان وجود داشته باشند ، اولویت پذیرش با دانشجوی جوانتر است .

۱۱- اعتبار رتبهء آزمون YÖS  دوسال است .

شهریه دانشگاه اژه ترکیه ۲۰۲۰

شهریه دانشگاه اژه برای رشته پزشکی ۱۸۰۰ لیر در سال و برای رشته دندانپزشکی ۲۰۰۰ لیر در سال میباشد.

ثبت نام آزمون دانشگاه اژه ۲۰۲۰

اژه (Ege) – ازمیر

تاریخ شروع ثبت نام :  ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تاریخ پایان ثبت نام ۶ مرداد ۱۳۹۹

زمان آزمون : ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت  ۱۳:۰۰

هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیر 

زبان آزمون : ترکی، انگلیسی

مراکز آزمون : ازمیر،استانبول،انکارا،انتالیا و قاضی انتپ – باکو

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp