ثبت نام در آزمون یوس دانشگاه ساکاریا ترکیه

تحصیل در ترکیه

دانشگاه ساکاریا با هدف ارائه بهترین خدمات وامکانات روز دنیا و بکارگیری آن ها برای آموزش به افراد متخصص در زمینه های مختلف، در سال ۱۹۷۰ معادل سال ۱۳۴۹ به عنوان مدرسه مهندسی و معماری که به دانشگاه فنی استانبول وابسته بود شروع به کار کرد.

با تلاش های روز افزون و بسیار زیاد طی بیست و دو سال یعنی در سال ۱۹۹۲ معادل سال ۱۳۷۱ استقلال خود را بدست اورد.

همچنین دانشگاه ساکاریا را در Adapazarı که پایتخت شهر ساکاریا است، تاسیس کرد.

این دانشگاه در ابتدای شهر ساخته شده که فاصله آن از فرودگاه آتاتورک استانبول ۲ تا ۳ ساعت می باشد.

در حال حاضر این دانشگاه در رتبه ۱۱۸۶ جهانی و در رتبه هشتم کشور خود قرار دارد.

از موفقیت و پیشرفت های دیگر این دانشگاه می توان به دریافت گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی کیفیت ISO-2002 ،توسعه واحد های آکادمیک و زیر ساخت های فنی ،توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی ،آزمایشگاه ها و زیر ساخت های اینترنت و اطلاع رسانی اشاره کرد.

دانشگاه ساکاریا برنامه های ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است.

به عنوان مثال برنامه Erasmus که یک برنامه بین المللی است. مطابق این برنامه دانشجویان خود را به سراسر دانشگاه های برتر اروپایی اعزام میکند.

همچنین با بیش از بیست کشور در سراسر جهان توافق نامه ای را امضا کرده است و طبق این توافق نامه از کشور های مختلف اروپایی، آسیایی، آمریکایی و… دانشجو خارجی می پذیرد.

در حال حاضر بیش از ۸۵ هزار دانشجو ترکی و خارجی در دانشکده های پزشکی ،دندان پزشکی،مهندسی،کامپیوتر و علوم اطلاعات، فناوری آموزشی، علوم سیاسی، حقوق، الهیات، جامعه شناسی، مدیریت ،فناوری، گردشگری ،علوم و هنر، هنرهای زیبا به زبان های ترکی و انگلیسی درس می خوانند.

همچنین دارای۲ مدرسه عالی، یک مرکز آموزش موسیقی و ۲ انستیتو دارد.

 

رشته های موجود در این دانشکده ها به شرح زیر است :

تکنولوژی های رایانه و آموزش، علوم پایه، پیش دبستانی، کلاس داری، علوم اجتماعی، زبان ترکی، فلسفه، فیزیک ، شیمی، ریاضیات، مترجمی آلمانی، جامعه شناسی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی،  اقتصادکار و روابط صنعتی ، اقتصاد ، مدیریت ، مدیریت عمومی ، روابط بین الملل، الهیات، مهندسی رایانه ،مهندسی محیط ، مهندسی الکتریک، مهندسی الکترونیک ، مهندسی صنایع، مهندسی ساختمان، مهندسی ژئوفیزیک، مهندسی ماشین آلات، مهندسی مدیریت فلزات، مامایی، پرستاری،  الکترونیک، فلزات.

امکانات:

مرکز درمانی دانشگاه ساکاریا در محوطه اصلی این دانشگاه ساخته شده است که دو کلینیک ، دو مطب دندان پزشکی، یک اتاق اورژانس، یک آزمایشگاه و دستگاه هایی مخصوص عکس برداری اشعه ایکس دارد . همچنین ۴ پزشک عمومی، یک متخصص زنان ،هفت پرستار و یک تکنسین آزمایشگاه آماده ارائه خدمات برای دانشجویان و پرسنل دانشگاه می باشند.

زمین های ورزشی، استخر سرباز و سربسته و سالن های بدن سازی از سایر امکانات این دانشگاه هستند.از آنجایی که این دانشگاه به فعالیت های ورزشی و سلامت دانشجویان اهمیت می دهد در حال حاضر چند مجتمع ورزشی دیگر در حال ساخت است.

 

پذیرش دانشجویان خارجی: 

تاریخ شروع ثبت نام :  ۲۵ دی ۱۳۹۸

تاریخ پایان ثبت نام : ۲۵ تیر ۱۳۹۹

زمان آزمون : ۱ شهریور ۱۳۹۹ – ساعت : ۱۵:۰۰

هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیر

زبان آزمون : ترکی انگلیسی روسی عربی

مراکز آزمون :تهران، ساکاریا- استانبول – آنکارا – ادیرنه – وان – مرسین

 

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

به تلگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

به اینستگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp