ثبت نام یوس دانشگاه ۱۹ مایس سامسون ۲۰۲۰

تحصیل در ترکیه

دانشگاه ۱۹ مایس سامسون ترکیه  باهدف بررسی مسائل علمی و تکنولوژی روز برای بوجود آوردن فضای امورشی با بهترین کیفیت فعالیت خود را آغاز کرد.

 

درحال حاضر دانشگاه ۱۹مایس دو پردیس به اسم های کورپلیت وآتاکوم، ۱۳ دانشکده، ۵ انستیتو برای تحصیلات تکمیلی، ۹ مدرسه حرفه ای و ۳ کالج دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه ۱۹ مایس سامسون ۲۰۲۰

۱- داوطلبان برای ورود به دانشگاههای ترکیه می‌باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه ( دیپلم ) باشند و یا دانش آموز سال آخر تلقی شوند.

 

۲- داوطلبان ورود به دانشگاههای ترکیه میباید تابعیت خارجی داشته ; یا در صورت وجود دو تابعیتی میتوانند هموطن یکی از کشورهای ترک زبان یا جمهوری ترک نشین قبرس باشند.

 

۳- افرادی که دارای تابعیت جمهوری ترکیه بوده; ولی دوران تحصیل متوسطه را در جمهوری ترک نشین قبرس به پایان برسانند; به عنوان داوطلب خارجی محسوب میشوند.

 

۵- افرادی که خارجی بوده ولی به جهت آیین نامه انضباطی از یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزش عالی اخراج شده باشند; نمیتوانند به عنوان دانشجوی خارجی و داوطلب ورود به دانشگاههای ترکیه برشمرده شوند.

 

۶-داوطلب ابتدا می باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای شرکت در آزمون YÖS همان دانشگاه ثبت نام به عمل بیاورد . ( بعضی از دانشگاهها ، رتبه YÖS دانشگاه دیگری را نیز قبول میکنند)

 

۷- محدودیتی در انتخاب تعداد دانشگاه برای ثبت نام آزمون YÖS وجود ندارد

 

۸- به منظور ادامه تحصیل در ترکیه ، برای دانشجویان خارجی ، مرتبط بودن رشته تحصیلی در مدرسه با رشته انتخابی در دانشگاه حائز اهمیت نیست .

 

۹-هر دانشگاه ، در هر سال تحصیلی ممکن است سهمیه متغیری برای پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشد ( پس در نظر گرفتن این تعداد ، شانس ورود به آن دانشگاه را تغییر میدهد)

 

۱۰- چنانچه دو دانشجوی خارجی ، با امتیاز یکسان برای رشته یکسان و دانشگاه یکسان وجود داشته باشند ، اولویت پذیرش با دانشجوی جوانتر است .

 

۱۱- اعتبار رتبهء آزمون YÖS  دوسال است .

 

شهریه دانشگاه ۱۹ مایس سامسون ترکیه ۲۰۲۰

شهریه دانشگاه ۱۹ مایس سامسون برای رشته پزشکی ۲۰۰۰۰ لیر در سال و برای رشته دندانپزشکی ۱۸۰۰۰ لیر در سال میباشد.

۱۹ مایس (Ondokuz Mayıs) – سامسون

تاریخ شروع ثبت نام ۱۲ دی ۱۳۹۸

تاریخ پایان ثبت نام : ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

زمان آزمون : ۲۸ تیر ۱۳۹۹- ساعت ۱۴:۰۰

هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیر

زبان آزمون : ترکی،انگلیسی

مراکز آزمون : استانبول،آنکارا،وان،سامسون،ارزروم

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

به تلگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

به اینستگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp