دانشگاه های آنتالیا

تحصیل در ترکیه

بهترین دانشگاه های آنتالیا برای تحصیل

آنتالیا را اغلب به عنوان یک مقصد گردشگری می‌شناسیم اما این روزها بهتر می‌توان فهمید که این شهر جز این می‌تواند محلی مناسب و ایدئال برای زندگی و تحصیل باشد. دانشگاه های آنتالیا به طور کامل گویای این مسئله‌اند. تعداد افرادی از سرتاسر جهان که ترکیه را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند از سال ۲۰۰۶ تا به امروز دو برابر شده است. این تعداد روزبه‌روز در حال افزایش است و این به این معنی است که ترکیه در حال گسترش معنای خود در جهان است.

این کشور که تا به مدت‌ها تنها یک مقصد توریستی بود در تلاش است تا خود را در جنبه‌های دیگر نیز در جهان مطرح کند و جایگاه جهانی خود را تثبیت کند. شهر آنتالیا نیز در مسیر همین هدف، در حال گسترش و افزایش کیفیت تحصیلی خود است تا جایی که می‌توان روی آن به عنوان محلی برای تحصیل نیز حساب باز کرد. در این شهر هر نوع دانشگاه اعم از دولتی و غیردولتی را می‌توان پیدا کرد. انواع رشته‌ها در این شهر تدریس می‌شود و شما می‌توانید رشته موردعلاقه‌تان را در شهری که سفر تفریحی مردم سرتاسر جهان است در یک دانشگاه عالی دنبال کنید و دوران تحصیل پربار و البته لذت بخشی داشته باشید.

در ادامه با ما باشید تا با دانشگاه‌های مطرح این شهر آشنا شوید.

 

دانشگاه بین‌المللی آنتالیا

تحصیل در ترکیه

از بهترین دانشگاه های آنتالیا می‌توانیم به Uluslararasi Antalya یا blim یا به طور مشهور دانشگاه بین‌المللی آنتالیا، اشاره کنیم که نخستین دانشگاه خصوصی آنتالیا است. این دانشگاه در جهت ارتقا تحصیلی این شهر در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد. این دانشگاه برنامه دارد تا سال ۲۰۳۰ به موفق‌ترین موسسه آموزشی جهان تبدیل شود. ازآنجایی‌که دانشجویان از سرتاسر جهان به این دانشگاه می‌آیند، زبان تدریس این دانشگاه در بیشتر رشته‌ها و بیشتر کلاس‌ها انگلیسی است. فراموش نکنید که گرفتن تافل برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است. این دانشگاه از بهترین اساتید و امکانات جهانی بهره گرفته است.

این دانشگاه از چهار دانشکده بازرگانی، مهندسی، حقوق و گردشگری تشکیل‌شده است.

  • بازرگانی: علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی، روابط بین‌الملل، اقتصاد
  • مهندسی: مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی صنایع الکترونیک
  • حقوق: رشته حقوق قضایی
  • گردشگری: هتلداری، گردشگری

دانشگاه بین‌المللی آنتالیا

 

از آنجایی‌که این دانشگاه برای پذیرش بین‌المللی دانشجویان طراحی‌شده است، برای تحصیل و راهنمایی آن‌ها امکانات ویژه‌ای فراهم کرده است. دفتر دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از صفر تا صد تحصیل، دانشجویان را تنها نمی‌گذارد و به آن‌ها کمک می‌کند تا هر چه بیشتر از دانشگاه استفاده کنند و دوران تحصیلی لذت بخشی داشته باشند. درواقع این دفتر حتی برای رساندن شما از فرودگاه به دانشگاه در آغاز دوره تحصیل هم برنامه دارد.

این دانشگاه برای دانشجویانش خوابگاه نیز تدارک دیده و به نحوی برنامه‌ریزی کرده است که خوابگاه نیز فضایی باشد تا دانشجویان بتوانند اهداف آموزشی خود را بهتر نیز دنبال کنند. به نحوی که برای هر دانشجو فضای کار منحصر به فردی تدارک دیده شده است و اتاق‌ها مجهز به حمام و دستشویی مجزا هستند. اینترنت نیز در این دانشگاه و خوابگاه نامحدود و رایگان است. درواقع خوابگاه‌های این دانشگاه بیشتر به هتل ۵ ستاره شبیه‌اند تا خوابگاه.

این دانشگاه با ۳۰۰ هزار مترمربع قطعاً فضای کافی برای استادیوم فوتبال، ورزشگاه تنیس و باشگاه دارد. پارک علم و فناوری، کتابخانه و خوابگاه نیز بخشی از این فضا هستند. درواقع ۱۵۰ هزار مترمربع از فضای این دانشگاه به این فعالیت‌ها اختصاص داده‌شده است. ساختمان این دانشگاه ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی است و به خودی خود می‌تواند برای دانشجویان جذاب باشد.

دانشجویان امکان پرداختن به ورزش‌هایی مثل شنا، شیرجه، اسکی، موج‌سواری و اسب‌دوانی را نیز دارند.

 

 

دانشگاه آکیو Antalya Akev University

 

Antalya Akev  یکی از دانشگاه‌های خصوصی و غیرانتفاعی آنتالیا است که در سطح بین‌المللی دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه جزو جدیدترین دانشگاه های آنتالیا است و در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد. در حقیقت این دانشگاه یکی از دانشگاه‌هایی است که بنیاد آنتالیا در جهت آموزش و فرهنگ این شهر افتتاح کرد. این موسسه پیش‌ازاین یک مدرسه غیرانتفاعی بود ولی از سال ۱۹۹۶ که بنیاد آنتالیا تصمیم به ادامه مسیر از طریق دانشگاه‌ها کرد، این مدرسه به دانشگاه تبدیل شد.

Antalya Akev یکی از دانشگاه‌هایی است که به تأیید رسمی شورای آموزش عالی ترکیه رسیده است. این موسسه یکی از مؤسسات آموزش عالی آنتالیا است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

این دانشگاه ۴ دانشکده و ۲ موسسه دارد و بیش از ۱۰۰۰ دانشجو را تحت آموزش خود قرار داده است. با گسترش این دانشگاه به ۱۶ هزار متر مربع، ظرفیت این دانشگاه ۱۵۰۰ دانشجو اعلام‌شده است. این دانشگاه دارای هیئت علمی خوب و امکانات اجتماعی و رفاهی مطلوبی است. فضای این دانشگاه پر است از درختان زیبا و امکانات ورزشی نیز در akev مهیا شده است.

زبان تدریس این دانشگاه ترکی است. دانشکده هنر، علوم انسانی، اقتصاد و علوم مدیریتی و تحصیلات تکمیلی ازجمله دانشکده‌های این دانشگاه هستند.

 

 

دانشگاه آک دنیز آنتالیا

تحصیل در ترکیه

 

دانشگاه آک دنیز هم از بهترین دانشگاه های آنتالیا است که در سال ۱۹۸۲ در آنتالیا تأسیس شد. این دانشگاه رشته‌های بسیار زیادی را شامل می‌شود و یکی از دانشگاه‌های اصلی ترکیه به شمار می‌رود. این دانشگاه توانسته است تا در سال ۲۰۱۸ رتبه ۸۰۱ را میان برترین دانشگاه‌های جهان کسب کند. آک دنیز ۵۰۰۰ دانشجو و ۴۵۰۰ نفر پرسنل دارد. کادر علمی این دانشگاه از ۱۴۰۰ نفر که ۱۹۸ نفر از آن‌ها استاد تمام هستند تشکیل‌شده است. این دانشگاه، ۱۹ دانشکده، ۷ موسسه، سه مدرسه، ۱۱ هنرستان و ۱۱ مدرسه فنی حرفه‌ای را شامل می‌شود.

 

دانشکده‌های این دانشگاه شامل؛ پزشکی، کشاورزی، علوم، ادبیات، اقتصاد و علوم اداری، فنی مهندسی، تربیت مدرس، حقوق، ارتباطات، شیلات، دندانپزشکی، الهیات، گردشگری، پرستاری، معماری، علوم کاربردی، گردشگری و علوم بهداشتی، می‌شود.

علاوه بر این، مؤسسات این دانشگاه عبارت‌اند از: موسسه علوم بهداشت، موسسه طبیعی و علوم کاربردی، موسسه هنرهای زیبا، موسسه پیوند عضو، موسسه علوم تربیتی و موسسه تحقیقات تمدن مدیترانه

شما می‌توانید رشته‌های مامایی، پرستاری، کلاس داری، زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی، باستان‌شناسی کلاسیک، ریاضیات، جامعه‌شناسی، حقوق، تاریخ اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مهمانداری، مدیریت گردشگری، امور مالی، روابط و علوم انسانی، مهندسی محیط، مهندسی عمران مهندسی ماشین‌آلات، پزشکی، تولید گیاهی، مهندسی غذا، تولید حیوانی و … را در این دانشگاه دنبال کنید. درواقع تقریباً برای هر علاقه‌ای در این دانشگاه رشته‌ای وجود دارد.

 

این دانشگاه با بیش از سی هزار جلد کتاب و تعداد زیادی نشریه علمی دارای یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی ترکیه است. علاوه بر این در این دانشگاه به دانشجویان خوابگاه نیز تعلق می‌گیرد. خوابگاه این دانشگاه ظرفیت سه هزار دانشجو را دارد و برای دانشجویان خارجی خوابگاهی ۵۰ نفره نیز تأسیس شده است.

 

امکانات ورزشی مثل باشگاه، زمین تنیس و فوتبال نیز در این دانشگاه وجود دارد.

زبان تدریس این دانشگاه ترکی است و شما باید برای پذیرفته شدن در این دانشگاه در آزمون Yos یا یوس نمره قبولی را کسب کنید و علاوه بر آن در آزمون زبان تومر tomer نیز قبول شوید.

 

دانشگاه علاعدین کیبوکات

تحصیل در ترکیه

 

دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا (ALKU) در سال ٢٠١۵ به عنوان یک دانشگاه جدید در آلانیا تاسیس شد.
هدف این دانشگاه ارائه آموزش عالی و محیط آموزشی بین المللی با هشت دانشکده (بیزینس، مهندسی، پزشکی، آموزشی، توریسم، علوم ورزشی، علوم بهداشتی و دندانپزشکی) و سه مدرسه فارق التحصیلی (علوم، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی) و سه مدرسه حرفه ای است و همه ی این رشته ها برنامه های مختلفی برای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند، همچنین در تخصص پزشکی و نیز تقریبا ٨٠٠٠ دانشجو از نزدیک به ۴٠ کشور مختلف در آن تحصیل می کنند.

این دانشگاه از زمان تاسیس به سرعت در حال رشد است و به زودی دانشکده های جدید در رشته های بسیاری در زمینه های توریسم، ورزشی، هنرهای زیبا در آن گشایش می یابد.

امسال دو رشته جدید در مطقع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی (مهندسی غذایی و زبان انگلیسی) و چندین رشته دیگر آغاز خواهد شد.

مکان دانشگاه :

این دانشگاه در ١٣۵ کیلومتری #آنتالیا در شهر آلانیا قرار گرفته است.
آلانیا شهر بزرگ مقصد توریستی با چندین جاذبه طبیعی، تاریخی و فرهنگی است.
این دانشگاه نخستین دانشگاه ترکیه است که در مرکز استان واقع نشده و در یکی از شهرهای استان قرار دارد که این امر اهمیت آلانیا و پتانسیل های آن را نشان می دهد.

سفر به آلانیا از طریق پروازهای بین المللی و پروازهای داخلی آسان است.
از آلانیا تا فرودگاه قاضی پاشا ۴٠ دقیقه و تا فرودگاه بین المللی آنتالیا حدود ٢ ساعت با اتوبوس زمان می برد.
و نیز از تمامی شهرهای بزرگ ترکیه به ترمینال آلانیا اتوبوس وجود دارد.
حمل و تقل به این دانشگاه نیز بوسیله اتوبوس های شهری (شماره های ١٠١ و ١٠٢) امکان پذیر است.

آموزش :

هم آموزش روزانه و هم شبانه در رشته های این دانشگاه امکان پذیر است.
همانطور که اشاره شد، امسال دو رشته کارشناسی به زبان انگلیسی در این دانشگاه آغاز خواهد شد.
در ضمن، دانشجویان می توانند در دوره آمادگی زبان انگلیسی در دانشکده بیزینس شرکت کنند. علاوه بر این زبان روسی، آلمانی و عربی در برنامه های مختلف تدریس خواهد شد.
دانشجویان همچنین می توانند در دوره های تابستانی و دوره های دیگر شرکت کنند و به موسسه های مختلف آموزشی در ترکیه و خارج از کشور منتقل شوند.

 

زندگی دانشجویی :

این دانشگاه که در یک منطقه بهشت تعطیلاتی قرار گرفته است، اهمیت زیادی برای زندگی اجتماعی و فرهنگی دانشجویان قائل است. برخی از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله، فستیوال بهاره، کلاب های دانشجویی، سفرهای زیست محیطی و تکنیکی، سمینارهای آموزشی، کنفرانس ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها، نمایشگاه های کاری، مسابقه های کارآفرینی، فعالیت های ورزشی و ….
امکانات اقامتی برای دانش آموزان عبارتند از خوابگاه های دولتی و برخی از هتل ها.

برنامه بین المللی :

این دانشگاه به نمایندگی از شهر آلانیا، اهمیت بالایی به استراتژی بین المللی مناسب می دهد. بخش مرکزی این استراتژی بر پایه دانشجویان بین المللی است که از هر بخش جهان برای آموزش به این دانشگاه می آیند.
این دانشگاه در حال حاضر تقریبا ۱۳۰ دانشجوی بین المللی از ۴۰ کشور مختلف دارد و ما انتظار یک افزایش سریع در تعداد دانشجویان بین المللی در آینده نزدیک داریم.

 

دانشگاه حمدالله امین پاشا

دانشگاه حمدالله امین پاشا

 

UMUT – فوریه ۱۶, ۲۰۲۰ – بدون نظر

دانشگاه Hamdullah Emin Paşa ترکیه
دانشگاه حمدالله امین پاشا ، به ترکیHamdullah Emin Paşa Üniversitesi ، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال ۲۰۱۱ توسط بنیاد (Hamdullah Emin Paşa) تأسیس گردیده و در شهر Alanya واقع شده است. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.
در این بخش می خواهیم بطور مختصر در ارتباط با این دانشگاه و امکانات و برنامه های تحصیلی ارائه شده در دپارتمان های مختلف آن بحث نماییم. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد دانشگاه های ترکیه هستید ، پیشنهاد می کنیم در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید.
اهداف دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
هدف این دانشگاه فراهم نمودن آموزش آکادمیک با کیفیت بالا و محیط آموزشی چند فرهنگی در هر چهار دانشکده خود می باشد‌. دانشکده های دانشگاه Hamdullah Emin Paşa برنامه های آموزشی مختلفی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق کادر علمی حرفه ای و زبده و کلاس های درس و آزمایشگاه های مدرن و مجهز خود ارائه می کنند.
آموزش در دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
زبان آموزشی در دانشگاه Hamdullah Emin Paşa انگلیسی و ترکی می باشد.
بخش های آکادمیک دانشگاه عبارتند از :
دانشکده ها :
دانشکده هنر و طراحی
دانشکده معماری
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده مهندسی
مؤسسات :
مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم کاربردی
مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی
مدارس :
مدرسه زبان های خارجی
برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه Hamdullah Emin Paşa به شرح ذیل می باشند :
برنامه های کارشناسی
دانشکده معماری : شامل معماری (انگلیسی) ، معماری (ترکی)
دانشکده اقتصاد و علوم اداری : شامل مدیریت گردشگری
دانشکده هنر و طراحی : شامل هنرهای اغذیه و پخت و پز ، طراحی ارتباطات و مدیریت
دانشکده مهندسی : شامل مهندسی کامپیوتر
برنامه های تحصیلات تکمیلی
هنرهای اغذیه و پخت و پز (مقطع کارشناسی ارشد) ، معماری (مقطع کارشناسی ارشد)

دانشگاه حمدالله امین پاشا

امکانات دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
این دانشگاه دارای امکانات مختلفی چون سالن کنفرانس ، کتابخانه ، سالن ناهار خوری ، بانک ، آرایشگاه ، سالن ورزشی ، مرکز پزشکی ، پارکینگ ، کافه تریا و … می باشد.
انجمن های دانشجویی دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
در این دانشگاه فستیوال ها ، برنامه ها و رویدادها های مختلفی توسط باشگاه های دانشجویی سازماندهی و اجرا می شوند و برای دانشجویان اوقات خوشی را در کنار تحصیلات آکادمیک فراهم می آورند.
فعالیت های بین المللی دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
دانشگاه Hamdullah Emin Paşa از طریق عضویت در برنامه اراسموس پلاس به مبادله دانشجویان با دانشگاه های اتحادیه اروپا می پردازد و به آنان فرصت تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و تجربه یک فرهنگ جدید را می دهد.
دانشگاه Hamdullah Emin Paşa توافق نامه های دوطرفه ای را با بیش از ۴۰ دانشگاه مختلف از ۱۷ کشور مختلف دنیا امضاء نموده و بدین ترتیب گام مهمی را در راستای بین المللی سازی این دانشگاه برداشته است.
رنکینگ دانشگاه Hamdullah Emin Paşa
این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه ۷۲۶۶ را کسب نموده و در رتبه بندی بهترین دانشگاه های ترکیه نیز در رتبه ۷۹ قرار دارد.

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

به تلگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

به اینستگرام تحصیل در ترکیه بپیوندید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

تحصیل در ترکیه
Send via WhatsApp